uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat

Granit Mezar Yapımı

15.12.2020
6.343
Granit Mezar Yapımı

Granit mezar taşı uygulamalarında daha çok siyah ve koyu tonlu taşlar seçilmektedir. Yağmur, güneş ve dış çevresel dayanımları son derece güçlü olan granit taşı, diğer taşlara oranla biraz daha pahalı olmaktadır.

Son yıllarda, granit kullanarak yaptığımız mezar modellerine bakınca en çok Absolut Black, Nero Gaska, Rosa Porino, Beta gibi taşları kullanmaktayız. 50’den fazla granit çeşidi ile Üstünel Mezar depolarımızda gözle görerek istediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Bu modellerimizde granit süslemeleri ve yan mezar uygulamaları daha çok olmaktadır. Örneği granit üzerine lazer baskı, kabartma resim, kabartma yazı gibi motifler hem daha güzel hem daha oturaklı gözükmektedir. Gerek telefon ve e-posta gerekse merkez ve şubelerimize gelerek taş seçimi yapan müşteriler, fiyat konusu ön plana çıkmazsa eğer daha ağırlıklı olarak granit seçimi yapmaktadır.

» Mezar taşı modeli seçimi ve taş seçimi: Uygulamanın yapılacağı yere uygun ebatlarda ve müşterinin beğeneceği tasarım doğrultusunda bir ürün seçimi yapılır ve yine bu modele uygun taş seçimi müşterimiz tarafından gerek gözle, gerekse kataloglar üzerinden bakılarak yapılır.

» Tasarım ve yapımı: Seçilen mezar modeli bazı durumlarda elimizde hazır olarak bulunmaktadır. Toplu olarak yapılan üretimlerden seçim yapılırsa aynı gün veya ertesi günü yoğunluk durumuna göre teslim yapılabilmektedir. Özel olarak istenilen ve seçimi yapılan granit mezar modeli, atölyelerimizdeki, cnc kesim ve diğer granit işleme makinalarından geçirilir ve en son aşamada ustalarımız tarafından birleştirilir.

Hizmet Özellikleri
 • ✔️ Renk Seçenekleri : Absolut Black, Nero Gaska, Rosa Porino, Beta
 • ✔️ Ebatlar : Boy – 200cm, En – 85cm
 • ✔️ Teslim Süresi : 15 – 30 İş Günü
 • ✔️ Üretim : Ankara
 • ✔️ Montaj : Türkiye Geneli
 • ✔️ Garanti Süresi : 5 – 20 Yıl
Fotoğraf Galerisi

Mermer, traverten ve granit mezar imalatı.

Mezar taşı montajı ve kurulumu (mermer mezar, traverten, granit ve bütün doğal taş çeşitler).

Her çeşit klasik ve cnc işlemeli baş taşı imalatı.

Lazer kesim ve lazer resim yapımı.

Granit mezar üzerine altın ve gümüş yaldız renginde yazı ve motifler.

CNC ve waterjet ile mezar taşı şekillendirme işlemi.

Mezar taşı üzerine pahlama, cilalama ve kenar eğimlendirme işlemi.

5’lik, blok ve özel tasarım mezar modellerinde çelik dubel ve konsol bağlantılı iç mekanizma imalatı.

Mezar zemin dolgusu ve sağlamlaştırma, mezar taşı onarım ve tamiri.

Granit üzerine oyma zemin yapımı.

Suluk ve mezar taşı eklentisi yapımı.

Özel istek mermer mezar tasarımların bilgisayarlı çiziminin müşteriye sunumu ve uygulaması.

Tüm Türkiye içinde nakliye ve montaj hizmeti.

Çift kişilik, üç kişilik ve aile kabristan mezarları yapımı.

Çocuk mezarı yapımı.

Ruhsat ve yapım izinlerinin alınması.

Sıkça Sorulanlar
Neden Üstünel Mezar ?

50 yıllık kuşaktan kuşağa gelen tecrübemiz ve bilgi deneyimimiz ile teknolojiyi kullanarak yenilikçi, yüksek üretim kapasitesi, mesleğinde uzman ustalar, kaliteli malzeme, güçlü stok ve yetkinlik ile mermer sektörünün en köklü firmasıyız.

Mezar için hangi taşı seçmeliyim?

Mezar taşı seçilirken taş cinsi seçimi çok önemlidir. Mezar yapıldıktan sonra yıllarca güneşe, yağmura, buzlanmaya maruz kalacak, içindeki toprak ıslanıp kışın don yapınca dışarıya doğru baskı yapacak, zemindeki en ufak kayma yüzeydeki taşlarda çok büyük basınca sebep olacaktır.
Ülkemizde geleneksel olarak mezar yapımında genellikle mermer ve traverten kullanılmıştır. Bunun sebebi bu mermerlerin yaygın şekilde bulunması, maliyetlerinin daha düşük olması ve mermerciler tarafından işlenmelerinin kolay olmasıdır.

Hangi mezar modelleri daha dayanıklı olur?

Mezarda dayanıklılık için esas olan mezarın, kalın ve az sayıda parçadan oluşmasıdır. Ne kadar güzel görünürse görünsün, çok sayıda parçadan oluşan mezarlar risklidir. Çünkü ne kadar çok parça varsa o kadar çok birleşim ve yapışma vardır. Ne kadar çok birleşim varsa o kadar çok ayrılma ve parçalanma riski olur. Bu nedenle tercihiniz (özellikle kışları soğuk geçen şehirlerde), kalın ve az sayıda parçadan oluşan blok mezarlar olmalıdır.

Temel betonu nasıl atılmalıdır?

Ankara Karşıyaka, Sincan Çimşit ve Ortaköy mezarlıkları gibi, hazır beton lahit bulunan mezarlıklarda, toprağın çökmesini beklemek gerekmez ama normal toprak, köy mezarlıklarında mezar yapılmadan önce, defin üzerinden bir kış geçmesini ve kabaran toprağın çökmesini tavsiye ederiz. Böyle toprak mezarlıklarda temel betonunun niteliği çok önemlidir. Üstünel Mezar montaj ekibi ve bayilerimiz, Üstünel Mezar’a verilen mezar siparişlerinizde mutlaka demirli, kaliteli temel betonu atarlar. İnternetten siparişini verdiğiniz mezarlarda temel betonu ve tüm montaj aşamaları fotoğraflanır ve size fotoğraflar gönderilir.

Mezar gövde montajı nasıl yapılır?

5 cm ve daha kalın granit ve mermer mezarlarımızda içten çelik dübel ve köşebentli montaj sistemi kullanmaktayız. Avrupa mezarlıklarında da uygulanan bu teknik kalın taşların mekanik sabitlemesinde en güvenilir yöntemdir. Dışarıdan görünmez, estetiği bozmaz ama mezarın on yıllarca sapasağlam kalmasını sağlar.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Arayın
Üstünel Mezar – En Güzel ve Kaliteli Mermer ve Granit Mezar Modelleri
En güzel ve kaliteli mezar modelleri
İmalat ve montajını yaptığımız ve en çok tercih edilen farklı mezar taşlarımızı, en güzel ve kaliteli mezar taşı modellerini sayfamızda bulabilirsiniz.
Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Samet FINDIK
  Samet FINDIK
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?