uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat

Özel Tasarım Mezar Yapımı

15.12.2020
2.770
Özel Tasarım Mezar Yapımı

Müşterilerimizden gelen tasarım istekleri ve önerileri, kendi mimari çalışmalarımız ve diğer tasarım uygulamaları sonucunda ortaya çıkardığımız özel tasarım mezar uygulamalarımız bu sayfada yer almaktadır.

Özel tasarım ve değişik yapıdaki mezar modellerimiz üç farklı ana bölüm altında bulunuyor;

 • Özel tasarım mermer mezarlar
 • Özel tasarım granit mezarlar
 • Özel tasarım traverten mezarlar

Her üç taş türü içinde birbirinden farklı renkle ve kesim uygulamaları yapabilmekteyiz. Aşağıdaki örnek ürünlerimiz yaptığımız değişik tasarımdaki mezar çalışmalarımızdan bazılarıdır.

Tasarım mezar modellerimiz için farklı ölçüler ve farklı şekillerde taleplerde bulunabilirsiniz. Üstünel Mezar olarak makine ekipman parkurumuz ile hem bilgisayar destekli çizim ve kesim yapabilmekteyiz hem de sonlandırma noktası olan yüzey işlemleri için usta el işçiliği ile çalışmalar yapmaktayız.

Bütün Türkiye genelinde sunmuş olduğumuz montaj ve kurulum ağı hizmeti ile sizde dilediğiniz tasarımda özel mermer mezar veya granit ve traverten mezar yaptırabilirsiniz.

Sağlamlık ve kalite açısından en ince 5cm kalınlık doğal taşlar ile çalışma yapmaktayız. Özel tasarım mezar modellerimiz tıpkı diğer mezar modellerimiz gibi mekanik ara bağlantılı ve uzun yıllar dayanım garantisine sahiptir.

Hizmet Özellikleri
 • ✔️ Renk Seçenekleri : Mermer, Traverten ve Granit mermerlerden üretilir.
 • ✔️ Ebatlar : İstenilen Ebatlarda
 • ✔️ Teslim Süresi : 10 – 25 İş Günü
 • ✔️ Üretim : Ankara
 • ✔️ Montaj : Türkiye Geneli
 • ✔️ Garanti Süresi : 20 Yıl
Fotoğraf Galerisi

Mermer, traverten ve granit mezar imalatı.

Mezar taşı montajı ve kurulumu (mermer mezar, traverten, granit ve bütün doğal taş çeşitler).

Her çeşit klasik ve cnc işlemeli baş taşı imalatı.

Lazer kesim ve lazer resim yapımı.

Granit mezar üzerine altın ve gümüş yaldız renginde yazı ve motifler.

CNC ve waterjet ile mezar taşı şekillendirme işlemi.

Mezar taşı üzerine pahlama, cilalama ve kenar eğimlendirme işlemi.

5’lik, blok ve özel tasarım mezar modellerinde çelik dubel ve konsol bağlantılı iç mekanizma imalatı.

Mezar zemin dolgusu ve sağlamlaştırma, mezar taşı onarım ve tamiri.

Granit üzerine oyma zemin yapımı.

Suluk ve mezar taşı eklentisi yapımı.

Özel istek mermer mezar tasarımların bilgisayarlı çiziminin müşteriye sunumu ve uygulaması.

Tüm Türkiye içinde nakliye ve montaj hizmeti.

Çift kişilik, üç kişilik ve aile kabristan mezarları yapımı.

Çocuk mezarı yapımı.

Ruhsat ve yapım izinlerinin alınması.

Sıkça Sorulanlar
Neden Üstünel Mezar ?

50 yıllık kuşaktan kuşağa gelen tecrübemiz ve bilgi deneyimimiz ile teknolojiyi kullanarak yenilikçi, yüksek üretim kapasitesi, mesleğinde uzman ustalar, kaliteli malzeme, güçlü stok ve yetkinlik ile mermer sektörünün en köklü firmasıyız.

Mezar için hangi taşı seçmeliyim?

Mezar taşı seçilirken taş cinsi seçimi çok önemlidir. Mezar yapıldıktan sonra yıllarca güneşe, yağmura, buzlanmaya maruz kalacak, içindeki toprak ıslanıp kışın don yapınca dışarıya doğru baskı yapacak, zemindeki en ufak kayma yüzeydeki taşlarda çok büyük basınca sebep olacaktır.
Ülkemizde geleneksel olarak mezar yapımında genellikle mermer ve traverten kullanılmıştır. Bunun sebebi bu mermerlerin yaygın şekilde bulunması, maliyetlerinin daha düşük olması ve mermerciler tarafından işlenmelerinin kolay olmasıdır.

Hangi mezar modelleri daha dayanıklı olur?

Mezarda dayanıklılık için esas olan mezarın, kalın ve az sayıda parçadan oluşmasıdır. Ne kadar güzel görünürse görünsün, çok sayıda parçadan oluşan mezarlar risklidir. Çünkü ne kadar çok parça varsa o kadar çok birleşim ve yapışma vardır. Ne kadar çok birleşim varsa o kadar çok ayrılma ve parçalanma riski olur. Bu nedenle tercihiniz (özellikle kışları soğuk geçen şehirlerde), kalın ve az sayıda parçadan oluşan blok mezarlar olmalıdır.

Temel betonu nasıl atılmalıdır?

Ankara Karşıyaka, Sincan Çimşit ve Ortaköy mezarlıkları gibi, hazır beton lahit bulunan mezarlıklarda, toprağın çökmesini beklemek gerekmez ama normal toprak, köy mezarlıklarında mezar yapılmadan önce, defin üzerinden bir kış geçmesini ve kabaran toprağın çökmesini tavsiye ederiz. Böyle toprak mezarlıklarda temel betonunun niteliği çok önemlidir. Üstünel Mezar montaj ekibi ve bayilerimiz, Üstünel Mezar’a verilen mezar siparişlerinizde mutlaka demirli, kaliteli temel betonu atarlar. İnternetten siparişini verdiğiniz mezarlarda temel betonu ve tüm montaj aşamaları fotoğraflanır ve size fotoğraflar gönderilir.

Mezar gövde montajı nasıl yapılır?

5 cm ve daha kalın granit ve mermer mezarlarımızda içten çelik dübel ve köşebentli montaj sistemi kullanmaktayız. Avrupa mezarlıklarında da uygulanan bu teknik kalın taşların mekanik sabitlemesinde en güvenilir yöntemdir. Dışarıdan görünmez, estetiği bozmaz ama mezarın on yıllarca sapasağlam kalmasını sağlar.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Arayın
Üstünel Mezar – En Güzel ve Kaliteli Mermer ve Granit Mezar Modelleri
En güzel ve kaliteli mezar modelleri
İmalat ve montajını yaptığımız ve en çok tercih edilen farklı mezar taşlarımızı, en güzel ve kaliteli mezar taşı modellerini sayfamızda bulabilirsiniz.
Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. Ali Erginay dedi ki:

   Karşıyaka 1.kapıdaki istirahatgahına ziyaretine gittiğim Rahmetli Babamın isimlik olan mermerini namussuzların kırdığını gördüm birgün,sinirimden kendimi yedim eve geldim,sonra ne yapabilirim diye sağı solu aradım..Üstünel Mezar ofisi aradım en son görüştüğüm kişi Samet kardeşmiş,anlattım babamın kabrinin isimliğini kırmış dağıtmışlar namussuzlar ne yapabiliriz Samet dedim,abi sen üzülme dedi ben hallederim dedi,ertesi gün babamın kabrine tekrar gittiğimde sapasağlam yapıştırılmış olduğunu gördüm,Üstünel Mezar ofisi tekrar aradım Sametle konuştum Samet yapışması bile sağlam olmuş parada vermedik borcumuz ne dedim,ne borcu abi herşey para değil dua edersen o da yeter bize dedi…sonra ihtiyaç olur diye numarasını istedim Samet’in sonra Allah razı olsun kardeşim diyip kapattım…Sonrasında Samet i aradım Samet sen bizi müşkülken beş kuruşda almadan babamın kabrini onardın, babamın kabrini de yenilemeyi düşünüyordum sen yap kardeşim dedim,o da abi bu onarım baya dayanır masraf etme dedi,adam esnaf hala bana masraf etme diyor..Bu dürüstlükle bu işi yaptırcaksam tek sana yaptırırım dedim..siparişimizi oluşturduk her adımını bana bilgilendirdi,her aşamasını resimleyerek WhatsApp dan yolladı bana,gerekli izinleri aldık abi,kabirde şu aşamadayız bu aşamadayız diye resimleye resimleye babamın kabri yeniledi…ödemeye geldik Samet elim sıkışık nasıl yapalım dedim,iban attı bana elinde oldukça sıkışmadan burdan atarsın abi dedi..ve dediği gibi de 4-5 seferde ibana atarak ödememizi de hallettik…Allah işlerini rastgetirsin…Samet Samet diye bahsediyorum Samet in yüzünü bile görmedim,WhatsApp dan resimlerle yazışmalarla hallettik her işimizi..kardeşin kardeşe güvenmediği bir düzende…WhatsApp durumlarına bakarım bazen Mermere ve fiyatlarımıza güncelleme geldi yazıp paylaşır,bende sen yapma bari Samet derim,benim esprime bile açıklama yapar abi şuna zam geldi mermercilerle çalışıyoruz onlarda zam yaptı mecbur kaldık falan diye açıklama yapar ben takıldığım halde,ben razıyım Allah da onlardan özellikle Samet den razı olsun…Herkesin yakınlarına da Rabbim rahmet merhamet mağfiret eylesin…Allah’a emanet olun…

  Whatsapp
  Samet FINDIK
  Samet FINDIK
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?