uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat

Mermer Mezar Yapımı

15.12.2020
1.487
Mermer Mezar Yapımı

Mermer Mezar Modellerimizde Yüksek Kalite

Mermer mezar modellerimiz, renk olarak beyaz ve bej tonlara sahip en çok satan mezar taşı modelleri içerisinde bulunuyor. Kalınlık ve yapı malzemelerine göre sınıflandırdığımız ürünlerimizi bütün şehirlerimizde, her türlü iklim şartına uygun olarak seçip kullanabilirsiniz.

Mermer mezar modellerimiz sadece yukarıdakiler ile sınırlı değildir, yüzlerce farklı çeşit model ve birbirinden farklı baştaşı tasarımları ile sektördeki en büyük firmalardan biriyiz.

Mezar taşı büyüklükleri, tek kişilik, çift kişilik, üç kişilik ve aile mermer mezarları olarak sınıflandırılır. Bütün bu mezar taşı boyutlarında birçok ilimize montaj ve kurulum hizmeti sunmaktayız. Ürünlerimiz ve tasarımlarımız kendi atölyelerimizde son teknoloji makinalar ile yapılmaktadır.

Mermer Mezar Yapım Bilgileri

Mermer mezar taşı tasarımları ve montajlarında hem yüksek teknoloji ekipmanları hem de en profesyonel personel gücünü kullanmaktayız. Üstünel Mezar olarak 200’den fazla mermer modeli arasından size seçim imkanı sağlamaktayız.

Mermer mezarlarda en çok kullanılan taş modelleri; Muğla beyazı, Uşak beyazı, Marmara, Aksaray, Emperador medium grubu mermer çeşitleridir. Dayanım ve uzun ömür açısından müşterilerin rahatlıkla seçebileceği ürünlerimiz mevcuttur.

Mezar uygulama ve tasarım aşamalarından kısaca bahsedecek olursak;

a.) Mezar taşı seçimi ve tasarım: Birbirinden farklı yüzlerce mezar modeli arasından istediğiniz seçebilir veya bunlardan farklı olarak özel tasarım yaptırtabilirsiniz. Gerekli model seçildikten sonra bu modele uygun renk ve taş seçimini hem bütçenize uygun fiyatlarla hem de gözünüzle görerek yapabilirsiniz.

b.) Taşıma ve birleştirme: Atölyelerimizde üretilen veya hazır olarak elimizdeki stoklardan verilen mermer mezar bloğunu özel olarak Ankara içi veya tüm Türkiye’ye taşımasını yapıyoruz. Taşıma işleminin ardından son montaj ve birleştirme aşamasına geçiyoruz.

c.) Montaj ve iş teslimi: Mezarın bulunduğu yerde ilk olarak zemin güçlendirme ve temel betonarmeyi hazırlıyoruz. Bunun ardından mezar bloğunu en iyi işçilikle profesyonel bir şekilde yerine oturtuyoruz. İş teslimi sırasında her şeyin kusursuz ve hatasız olmasına büyük önem veriyoruz. Mezar taşı çalışmalarımızda verdiğimiz uzun süreli (5-20 yıl) garantilerde şirketimizin güvenilirlik konusundaki teminatlarındandır.

Kalınlık Detayları

Mermer mezar modelleri, kullanılan taşın kalınlık yapısına göre farklı isimler ile belirtilirler. Bunlar;

  • 2cm Mermer Mezar: Taş kalınlığı 2cm olup sağlamlık oranı düşük olan modellerdir.
  • 5cm Mermer Mezar: Küpeşteli veya 5’lik mezar modeli olarak ta bilinir. Mermer Mezar fiyatı bu taşta uygun olduğu için en çok kullanılan ve sağlam bir modeldir.
  • Blok Mermer Mezar: Taş kalınlığı 14-25cm arasında olan ve en dayanıklı mezar modelleridir. Fiyatı diğer modellere göre daha pahalı olsa bile çok daha sağlam bir üründür.
Hizmet Özellikleri
  • ✔️ Renk Seçenekleri : Traverten, Marmara, Uşak Beyazı, Bursa Siyahı
  • ✔️ Ebatlar : Boy – 200cm, En – 85cm
  • ✔️ Teslim Süresi : 7 – 15 İş Günü
  • ✔️ Üretim : Ankara
  • ✔️ Montaj : Türkiye Geneli
  • ✔️ Garanti Süresi : 5 – 20 Yıl
Fotoğraf Galerisi

Mermer, traverten ve granit mezar imalatı.

Mezar taşı montajı ve kurulumu (mermer mezar, traverten, granit ve bütün doğal taş çeşitler).

Her çeşit klasik ve cnc işlemeli baş taşı imalatı.

Lazer kesim ve lazer resim yapımı.

Granit mezar üzerine altın ve gümüş yaldız renginde yazı ve motifler.

CNC ve waterjet ile mezar taşı şekillendirme işlemi.

Mezar taşı üzerine pahlama, cilalama ve kenar eğimlendirme işlemi.

5’lik, blok ve özel tasarım mezar modellerinde çelik dubel ve konsol bağlantılı iç mekanizma imalatı.

Mezar zemin dolgusu ve sağlamlaştırma, mezar taşı onarım ve tamiri.

Granit üzerine oyma zemin yapımı.

Suluk ve mezar taşı eklentisi yapımı.

Özel istek mermer mezar tasarımların bilgisayarlı çiziminin müşteriye sunumu ve uygulaması.

Tüm Türkiye içinde nakliye ve montaj hizmeti.

Çift kişilik, üç kişilik ve aile kabristan mezarları yapımı.

Çocuk mezarı yapımı.

Ruhsat ve yapım izinlerinin alınması.

Sıkça Sorulanlar
Neden Üstünel Mezar ?

50 yıllık kuşaktan kuşağa gelen tecrübemiz ve bilgi deneyimimiz ile teknolojiyi kullanarak yenilikçi, yüksek üretim kapasitesi, mesleğinde uzman ustalar, kaliteli malzeme, güçlü stok ve yetkinlik ile mermer sektörünün en köklü firmasıyız.

Mezar için hangi taşı seçmeliyim?

Mezar taşı seçilirken taş cinsi seçimi çok önemlidir. Mezar yapıldıktan sonra yıllarca güneşe, yağmura, buzlanmaya maruz kalacak, içindeki toprak ıslanıp kışın don yapınca dışarıya doğru baskı yapacak, zemindeki en ufak kayma yüzeydeki taşlarda çok büyük basınca sebep olacaktır.
Ülkemizde geleneksel olarak mezar yapımında genellikle mermer ve traverten kullanılmıştır. Bunun sebebi bu mermerlerin yaygın şekilde bulunması, maliyetlerinin daha düşük olması ve mermerciler tarafından işlenmelerinin kolay olmasıdır.

Hangi mezar modelleri daha dayanıklı olur?

Mezarda dayanıklılık için esas olan mezarın, kalın ve az sayıda parçadan oluşmasıdır. Ne kadar güzel görünürse görünsün, çok sayıda parçadan oluşan mezarlar risklidir. Çünkü ne kadar çok parça varsa o kadar çok birleşim ve yapışma vardır. Ne kadar çok birleşim varsa o kadar çok ayrılma ve parçalanma riski olur. Bu nedenle tercihiniz (özellikle kışları soğuk geçen şehirlerde), kalın ve az sayıda parçadan oluşan blok mezarlar olmalıdır.

Temel betonu nasıl atılmalıdır?

Ankara Karşıyaka, Sincan Çimşit ve Ortaköy mezarlıkları gibi, hazır beton lahit bulunan mezarlıklarda, toprağın çökmesini beklemek gerekmez ama normal toprak, köy mezarlıklarında mezar yapılmadan önce, defin üzerinden bir kış geçmesini ve kabaran toprağın çökmesini tavsiye ederiz. Böyle toprak mezarlıklarda temel betonunun niteliği çok önemlidir. Üstünel Mezar montaj ekibi ve bayilerimiz, Üstünel Mezar’a verilen mezar siparişlerinizde mutlaka demirli, kaliteli temel betonu atarlar. İnternetten siparişini verdiğiniz mezarlarda temel betonu ve tüm montaj aşamaları fotoğraflanır ve size fotoğraflar gönderilir.

Mezar gövde montajı nasıl yapılır?

5 cm ve daha kalın granit ve mermer mezarlarımızda içten çelik dübel ve köşebentli montaj sistemi kullanmaktayız. Avrupa mezarlıklarında da uygulanan bu teknik kalın taşların mekanik sabitlemesinde en güvenilir yöntemdir. Dışarıdan görünmez, estetiği bozmaz ama mezarın on yıllarca sapasağlam kalmasını sağlar.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Arayın
Üstünel Mezar – En Güzel ve Kaliteli Mermer ve Granit Mezar Modelleri
En güzel ve kaliteli mezar modelleri
İmalat ve montajını yaptığımız ve en çok tercih edilen farklı mezar taşlarımızı, en güzel ve kaliteli mezar taşı modellerini sayfamızda bulabilirsiniz.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Samet FINDIK
Samet FINDIK
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?