uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat

Traverten Mezar Yapımı

15.12.2020
877
Traverten Mezar Yapımı

Ürün grupları traverten mezarlar sayfamızda Üstünel Mezar tarafından imalat ve yerinde montajı yapılan örnek traverten mezar çalışmalarını, fotoğraf ve ürün detaylarını bulabilirsiniz. Mezarlıklara gittiğiniz zaman gördüğünüz mezarlar içinde en çok kullanılan taş modeli traverten türüdür. Hem maliyet avantajları hem de dış görünüşündeki toprağı andıran yapısı nedeniyle birçok müşterimiz tercih etmektedir.

Traverten mezar taşları kendi içlerinde değişik tonlarda bulunabilmektedir. Açık, orta, koyu ton olarak sıınflandırabileceğimiz taşları iç noktada çelik destekli tek katman veya çift katman dübel ile birleştirmekteyiz. Denizli, Denizli medium, Kastamonu bej, Sivrihisar bej, Bottonico bej ve Karaman Light traverten gibi taş çeşitleri en çok tercih edilenlerdendir.

Bu mezar modellerinde kemer kısmını genellikle koyu veya daha farklı tonda mermer veya granit kullanarak görsel olarak güçlendirmekteyiz. Yukarıdaki ürünler listesinde, resimlere veya yazının üstüne tıklayarak ürün ile ilgili teknik detayları, fiyat bilgilerini, teslim sürelerini ve farklı açılardan uygulama görüntülerini görebilirsiniz.

Üstünel Mezar olarak stoklarımızda yüklü miktarda hazır traverten blok mezarlar bulunmaktadır. Bunun yanında plaka halinde veya birleştirmeye hazır traverten malzeme stoğunu, renk seçimi için fabrika ve depomuza gelerek görebilirsiniz. Traverten mezarların uygulama ve montaj aşamalarından kısaca bahsedecek olursak;

A.) Sipariş alınması ve model seçimi: Müşterimiz gerek internet sitemiz üzerinden gerekse telefon veya yerinde görerek ne tarz bir mezar yaptıracağını ve ebatlarını seçmektedir. Gerekli model seçiminden sonra taş ve ara desen seçimleri ile baştaşı ve yan uygulama kısımlarının (suluk, oturak vs..) seçimi yapılmaktadır. Nihai fiyat ve seçimlerden sonra iş emri girilir.

B.) Tasarım ve Üretim: Müşterimiz tarafından istenilen mezar taşı türü elimizde hazır olarak bulunuyorsa hemen sevkiyata hazır hale getirilir. Elimizde olmayan bir model için tam otomatik ve son teknoloji işleme makinalarımız kullanılarak hem taşlar uygun ebatlarda kesilir hem de birleştirme aşamasına hazır hale getirilir.

Bu aşamadan sonra usta personelimiz tarafından mezarın birleştirme işlemleri başlatılır. En kaliteli ve sağlam ara bağlantı elemanları kullanılarak ürün hazır hale getirilir.

C.) Sevkiyat ve Montaj: Mezar uygulamasının yapılacağı yerin Ankara içi, yakın çevre şehirler veya uzak şehirler olmasına göre taşıma araçları seçilir ve yükleme işlemi yapılır. İndirme ve bindirme işlemleri konusunda uzman personelimiz tarafından büyük bir hassasiyetle yapılmaktadır.

Mezarın bulunduğu alanda oturtma işlemi yapmadan önce zemin takviyesi ve düzeltme işlemleri yapılmaktadır. Nervürlü demir desteği ve beton dökülerek yapılan düzleme işleminin ardından blok mezar ilgili alan oturtulur ve montaj işlemi tamamlanır.

Hizmet Özellikleri
  • ✔️ Renk Seçenekleri : Traverten
  • ✔️ Ebatlar : Boy – 200cm, En – 85cm
  • ✔️ Teslim Süresi : 7 – 15 İş Günü
  • ✔️ Üretim : Ankara
  • ✔️ Montaj : Türkiye Geneli
  • ✔️ Garanti Süresi : 5 – 20 Yıl
Fotoğraf Galerisi

Mermer, traverten ve granit mezar imalatı.

Mezar taşı montajı ve kurulumu (mermer mezar, traverten, granit ve bütün doğal taş çeşitler).

Her çeşit klasik ve cnc işlemeli baş taşı imalatı.

Lazer kesim ve lazer resim yapımı.

Granit mezar üzerine altın ve gümüş yaldız renginde yazı ve motifler.

CNC ve waterjet ile mezar taşı şekillendirme işlemi.

Mezar taşı üzerine pahlama, cilalama ve kenar eğimlendirme işlemi.

5’lik, blok ve özel tasarım mezar modellerinde çelik dubel ve konsol bağlantılı iç mekanizma imalatı.

Mezar zemin dolgusu ve sağlamlaştırma, mezar taşı onarım ve tamiri.

Granit üzerine oyma zemin yapımı.

Suluk ve mezar taşı eklentisi yapımı.

Özel istek mermer mezar tasarımların bilgisayarlı çiziminin müşteriye sunumu ve uygulaması.

Tüm Türkiye içinde nakliye ve montaj hizmeti.

Çift kişilik, üç kişilik ve aile kabristan mezarları yapımı.

Çocuk mezarı yapımı.

Ruhsat ve yapım izinlerinin alınması.

Sıkça Sorulanlar
Neden Üstünel Mezar ?

50 yıllık kuşaktan kuşağa gelen tecrübemiz ve bilgi deneyimimiz ile teknolojiyi kullanarak yenilikçi, yüksek üretim kapasitesi, mesleğinde uzman ustalar, kaliteli malzeme, güçlü stok ve yetkinlik ile mermer sektörünün en köklü firmasıyız.

Mezar için hangi taşı seçmeliyim?

Mezar taşı seçilirken taş cinsi seçimi çok önemlidir. Mezar yapıldıktan sonra yıllarca güneşe, yağmura, buzlanmaya maruz kalacak, içindeki toprak ıslanıp kışın don yapınca dışarıya doğru baskı yapacak, zemindeki en ufak kayma yüzeydeki taşlarda çok büyük basınca sebep olacaktır.
Ülkemizde geleneksel olarak mezar yapımında genellikle mermer ve traverten kullanılmıştır. Bunun sebebi bu mermerlerin yaygın şekilde bulunması, maliyetlerinin daha düşük olması ve mermerciler tarafından işlenmelerinin kolay olmasıdır.

Hangi mezar modelleri daha dayanıklı olur?

Mezarda dayanıklılık için esas olan mezarın, kalın ve az sayıda parçadan oluşmasıdır. Ne kadar güzel görünürse görünsün, çok sayıda parçadan oluşan mezarlar risklidir. Çünkü ne kadar çok parça varsa o kadar çok birleşim ve yapışma vardır. Ne kadar çok birleşim varsa o kadar çok ayrılma ve parçalanma riski olur. Bu nedenle tercihiniz (özellikle kışları soğuk geçen şehirlerde), kalın ve az sayıda parçadan oluşan blok mezarlar olmalıdır.

Temel betonu nasıl atılmalıdır?

Ankara Karşıyaka, Sincan Çimşit ve Ortaköy mezarlıkları gibi, hazır beton lahit bulunan mezarlıklarda, toprağın çökmesini beklemek gerekmez ama normal toprak, köy mezarlıklarında mezar yapılmadan önce, defin üzerinden bir kış geçmesini ve kabaran toprağın çökmesini tavsiye ederiz. Böyle toprak mezarlıklarda temel betonunun niteliği çok önemlidir. Üstünel Mezar montaj ekibi ve bayilerimiz, Üstünel Mezar’a verilen mezar siparişlerinizde mutlaka demirli, kaliteli temel betonu atarlar. İnternetten siparişini verdiğiniz mezarlarda temel betonu ve tüm montaj aşamaları fotoğraflanır ve size fotoğraflar gönderilir.

Mezar gövde montajı nasıl yapılır?

5 cm ve daha kalın granit ve mermer mezarlarımızda içten çelik dübel ve köşebentli montaj sistemi kullanmaktayız. Avrupa mezarlıklarında da uygulanan bu teknik kalın taşların mekanik sabitlemesinde en güvenilir yöntemdir. Dışarıdan görünmez, estetiği bozmaz ama mezarın on yıllarca sapasağlam kalmasını sağlar.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Arayın
Üstünel Mezar – En Güzel ve Kaliteli Mermer ve Granit Mezar Modelleri
En güzel ve kaliteli mezar modelleri
İmalat ve montajını yaptığımız ve en çok tercih edilen farklı mezar taşlarımızı, en güzel ve kaliteli mezar taşı modellerini sayfamızda bulabilirsiniz.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Samet FINDIK
Samet FINDIK
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?